Vánoce a KFC v Japonsku jsou naprosto spjaty

Vánoce a KFC v Japonsku jsou naprosto spjaty.

Kolem 25. prosince se rodiny shromažďují u stolu, aby při této příležitosti snědly kýbl smaženého kuřete.

Objednávky na kýbly smažených kousků a prsou lze dávat od začátku listopadu, a i přesto budete muset čekat v obrovských frontách, které se vytvářejí před KFC po celé zemi na Štědrý den, abyste si je vyzvedli. Ale proč?

Vše souvisí s jedním člověkem: Takeshi Okawara, ambiciózním manažerem první pobočky KFC v Japonsku, otevřené v Nagoyi v listopadu 1970.

Stanovisko společnosti spočívá v tom, že Okawara snil o prodeji svátečního kýble plného kuřete a zahájil kampaň v jednom obchodě, aby zvýšil prodeje. Slyšel od přistěhovalce, že jim chybí krocán na Vánoce, a že kuře je skvělou alternativou pro sváteční období.

KFC
KFC

Okawarova iniciativa nastavila tón Vánocům v Japonsku na desetiletí, zejména po zimě 1974.

Kýbl s kuřetem se stal v roce 1974 národním hitem pod sloganem “Kentucky na Vánoce!”, upevňující spojení mezi smaženým kuřetem a Vánocemi v mysli mnoha Japonců.

Absence křesťanských tradic spojených s Vánocemi v Japonsku a možná i podobnost s plukovníkem Sandersem (zakladatelem KFC, jehož obraz je v každé restauraci a který připomíná Santa Clause, zejména když je ozdoben santační čepicí a novým červeným oděvem) znamenala, že vytvoření nové tradice bylo relativně jednoduché.

Jak důležité to je ve skutečnosti? No, asi třetinu ročního objemu prodejů KFC v Japonsku. To se těžko dá nazvat levným potěšením: standardní krabice na večírky s osmi kousky kuřete, krevetovým gratinem a čokoládovým dortem (ano, KFC Japonsko vyrábí dorty) stojí 4 580 jenů (31 USD) při předchozí objednávce.

Aby byl život pohodlnější (a výdělečnější), KFC také rozšířila Vánoce na dny předcházející 25. prosinci, jen aby zvládla slepičí bláznovství. Vzhledem k tomu, že Vánoce nejsou v Japonsku národním svátkem a pravděpodobně jimi nikdy nebudou (pokud se plukovník Sanders nestane čestným občanem), je to pravděpodobně pro lepší.

Pokud se ocitnete v Tokiu na Vánoce a nechcete čekat ve frontě u KFC, nejlepší je navštívit non-stop obchod a jednoduše tam koupit kuře – ale buďte si vědomi, že i oni se obvykle vyprodají. Veselé Vánoce ve stylu Kuře smažené v Kentucky!

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *